Architektura 21szego wieku : Modernizm w miniaturze: punkty widzenia

Projekt dla Pałacu Centrosoyus, zaprojektowany przez Le Corbusiera i Pierre a Jeannereta Widok w CSW (Canadian Center for Architecture) od 22 września do 8 stycznia 2012 r., Modernizm w miniaturze: punkty widzenia bada spotkanie pomiędzy fotografią i modelowaniem architektonicznym między c.1920 -1960.
Kurator Davide Deriu, starszy wykładowca architektury na University of Westminster w Londynie, koncentruje się na fotografii modelowej jako charakterystycznym gatunku.
Proponuje nierozerwalny związek z tzw.
Boomem modelowym.
oraz eksplozja masmediów, gdzie miniatury dotarły do szerokiej publiczności, aw niektórych przypadkach osiągnęły kultowy status, który przetrwał do dziś.
Więcej informacji na temat wydarzenia po przerwie.
Po okresie schyłku XIX wieku, spowodowanym położeniem nacisku na rysunek zalecany przez edukację Beaux-Arts oraz nadejściem tanich technik reprodukcji, modelarstwo zyskało na początku XX wieku nową pozycję.
Kluczowy element architektury modernizmu, miniaturowy model stał się popularnym narzędziem edukacji i praktyki projektowania.
Daniil Fridman i Gleb Glushchenko z modelem budowy przemysłu, Swierdłowsk, Związek Radziecki Odrodzenie się, a także coraz częstsze wykorzystywanie fotografii jako medium dokumentalnego, wiąże się z modernistycznym podejściem do obiektywizmu, poszukiwaniem sposobów komunikować pomysły w trzech wymiarach i możliwość zbadania projektu z klientem.
w rundzie ..
R.
Landau, fotograf.
Widok modelu hotelu Quitandinha i bloku mieszkalnego w Petrópolis, Rio de Janeiro, Brazylia, zaprojektowany przez Oscara Niemeyera, fotomontaż w latach 20.
XX wieku.
Lata sześćdziesiąte, nowa wizualna ekspresja wyłoniła się z napotkania tych dwóch praktyk.
Przekształcając model w dwuwymiarową powierzchnię, aparat stał się instrumentem promującym międzynarodową architekturę, która faworyzowała.
Efekt objętościowy.
ponad.
efekt masy ..
Pozwalało to na manipulowanie, wykorzystywanie i przetwarzanie obrazów architektonicznych w celu uzyskania wielu efektów, a także rozpowszechnianie ich za pośrednictwem książek i czasopism.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.
[więcej w: koszt wiercenia studni, merkury sanok, rozbudowa domu projekty ]

Powiązane tematy z artykułem: koszt wiercenia studni merkury sanok rozbudowa domu projekty