Architektura: Jak największy na świecie producent materiałów budowlanych wykorzystał własne produkty do stworzenia światowej klasy siedziby dla swoich pracowników

Nowy kampus korporacyjny Jeffrey Totaro Saint-Gobain w Malvern, w północnoamerykańskim domu największej na świecie firmy produkującej materiały budowlane, nie jest typowym kampusem korporacyjnym.
Gdy firma zbliżyła się do swojej 350-lecia, postanowili zbudować siedzibę, która oferowałaby dynamiczną wizytówkę swoich produktów.
Firma zbudowała zespół projektantów z dwóch firm – Bernardon i Jacobs – w celu przekształcenia długiego, składającego się z dwóch części, składającego się z dwóch części.
budynki biurowe w zintegrowaną, światowej klasy siedzibę na przedmieściach Filadelfii.
+ 12.
Jeffrey Totaro Remont obejmował parę istniejących czteropiętrowych budynków połączonych czteropiętrowym mostem łączącym, do którego zespół projektu dołączył jako dwa projekty: rdzeń i skorupa oraz wykończenie wnętrza.
Projekt rdzenia i łupiny łączył gruntowną renowację istniejącego budynku z powierzchnią 40 000 stóp kwadratowych (3700 m2), aby rozbudować istniejący most łączący.
Istniejący system konstrukcyjny został utrzymany i ponownie użyty w nowym projekcie.
Po 18 miesiącach prac remontowych budynek o powierzchni 277 000 stóp kwadratowych (25 700 metrów kwadratowych) otwarto 15 października 2015 r., Dokładnie 350 lat po założeniu firmy przez króla Ludwika XIV z Francji, w celu wyprodukowania szkła dla Hall of Mirrors at Pałac Wersalski w Paryżu.
Projekt siedziby głównej odmienił sposób działania firmy i zasygnalizował nową erę dla firmy i jej pracowników.
Obejmuje on 116 wspólnych miejsc spotkań; ponad 800 stanowisk pracy z widokiem na zewnątrz (w tym dyrektorzy firmy, którzy wybrali z biura narożnego); akustycznie dobra kawiarnia, która jest tak intymna jak kuchnia twojego domu; centrum fitness, które przewyższa wiele sąsiednich siłowni; uspokajający naturalny staw; sceniczny amfiteatr na świeżym powietrzu z funkcją wody; i 2,1 km (2,1 km) ścieżek spacerowych.
Wykorzystując ponad 50 wewnętrznych i zewnętrznych materiałów budowlanych z własnego portfolio produktów, firma dążyła do ustanowienia nowego standardu dla nowoczesnego miejsca pracy: poprawy jakości powietrza, zarządzania wilgocią, światła dziennego, akustyki, efektywność energetyczna, zarządzanie ciepłem i ergonomia.
Produkty firmy można zobaczyć w całej centrali w przeszkleniach, szkle wewnętrznym, pokryciu dachowym, izolacji, gipsie budowlanym, sufitach akustycznych i pokryciach ściennych.
Własne firmy budowlane współpracowały z zespołem projektowym nad doborem odpowiedniej kombinacji produktów, aby osiągnąć cele określone dla projektu, takie jak uzyskanie certyfikatu LEED Platinum dla Amerykańskiego Zielonego Budownictwa dla komercyjnych wnętrz, a także muszla.
Oto spojrzenie na niektóre z kluczowych strategii, które budynek ma na celu osiągnięcie środowiska pracy, które przynosi korzyści w zakresie dobrobytu pracowników i środowiska.
Najważniejsze informacje.
Jeffrey Totaro 1) Projektant na zewnątrz i hol, Bernardon, zainstalował 17000 stóp kwadratowych (1580 metrów kwadratowych) SageGlass na elewacji zachodniej i południowej elewacji.
SageGlass został wybrany ze względu na jego zdolność do dynamicznego kontrolowania światła słonecznego, optymalizowania światła dziennego, utrzymywania widoków na świeżym powietrzu i zwiększania komfortu poprzez zapobieganie olśnieniu i nasłonecznieniu.
Kontrolując światło słoneczne, SageGlass znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na energię i zapotrzebowanie na HVAC, jednocześnie zwiększając zatrudnienie.
komfort i dobre samopoczucie.
Szkło elektrochromatyczne zawiera SageGlass LightZone.
Technologia ta może mieć trzy różne strefy zabarwienia w ramach jednej szyby, aby zmaksymalizować światło dzienne i pozwolić pracownikom wygodnie cieszyć się niezakłóconymi widokami na środowisko naturalne, co zostało pokazane, aby zwiększyć produktywność i zadowolenie w miejscu pracy.
.
Jeffrey Totaro 2) Wejście ma Sheerfill.
Membrana architektoniczna z włókna szklanego pokryta teflonem.
stworzyć oszałamiający profil architektoniczny, który można docenić w dzień iw nocy.
Zespół projektowy wybrał Sheerfill, ponieważ przepuszcza naturalne światło, jednocześnie chroniąc pracowników i gości przed żywiołami.
W nocy światła LED są skierowane w górę w kierunku czaszy, a biała powierzchnia z silnie odbijającą światło w pełni wykorzystuje ten efekt, oświetlając rozległą ścieżkę do budynku.
3) CertainTeed Zainstalowano nisko-pochyłe pokrycie dachowe CoolStar zminimalizować wpływ budynku na środowisko, zmaksymalizować komfort mieszkańców poprzez izolację konstrukcji i zapewnić najwyższy stopień ochrony przed warunkami atmosferycznymi.
.
Jeffrey Totaro 4) System nawadniania i funkcja wody wykorzystują zebraną wodę deszczową, eliminując zużycie wody pitnej.
Woda deszczowa jest zbierana z powierzchni dachu o powierzchni 7000 stóp kwadratowych (650 m2) i jest przechowywana w 25 000 galonach (95 000 litrów) cysterny na miejscu.
Na miejscu wdrożono plan zarządzania wodami burzowymi, w tym podziemny system przetrzymywania, wykop w infiltracji i cztery ogrody deszczowe, wszystko do i
[więcej w: oknoplast kraków, termostat do podłogówki, koszt wiercenia studni ]

Powiązane tematy z artykułem: koszt wiercenia studni oknoplast kraków termostat do podłogówki