Nowoczesna architektura : Czy wiesz, jak wydane niedawno dokumenty kontraktowe AIA na rok 2017 wpływają na twoje projekty

Aby nadążyć za tendencjami branżowymi i ważnymi decyzjami sądowymi, co 10 lat zestaw podstawowych umów AIA jest weryfikowany i aktualizowany.
Nowo zmieniony zestaw kontraktów i formularzy AIA został wydany w kwietniu 2017 r.
Najważniejsze zmiany obejmują jedną ekspozycję zrównoważonego projektu, którą można dodać do dowolnego dokumentu AIA w celu uwzględnienia ryzyka i obowiązków związanych ze zrównoważonymi projektami; zmiany tytułu dokumentu; nowe umowy zawierające punkt wypełnienia, aby zachęcić strony do dyskusji i wstawienia odpowiedniej opłaty za rozwiązanie umowy.
do zakończenia dla wygody; oraz dodatkowe zalecenie oceny przez architekta, jeżeli wykonawca zaproponuje alternatywne środki i metody.
Bardzo ważne jest, aby architekci dowiedzieli się o zmianach w 2017 roku, mówi Kenneth Cobleigh, Esq., Dyrektor zarządzający i doradca AIA Contract Documents.
Wiele z nich wpływa bezpośrednio na rolę i obowiązki architekta.
Inne bezpośrednio wpływają na role i obowiązki właściciela i wykonawcy, a architekt będzie musiał zrozumieć te oddziaływania, aby zapewnić doradztwo właścicielowi i odpowiednio wykonać usługi administracji kontraktowej.
AIA publikuje dokumenty w 2017 roku Wystawa pojedynczych zrównoważonych projektów Komitet ds.
Dokumentów, grupa ekspertów w dziedzinie projektowania, konstrukcji, prawa i ubezpieczeń, którzy opracowują i zmieniają dokumentację kontraktową AIA, opracowali projekt E204.
2017, wystawa zrównoważonych projektów.
W jednym dokumencie E204.
2017 określa role i obowiązki każdego z uczestników projektu.
Gdy właściciel zdecyduje, że projekt będzie realizował zrównoważony cel, E204.
2017 zostanie włączony do umów z właścicielami, architektem i właścicielami, a następnie zostanie włączony do każdej z pozostałych umów dotyczących projektów.
Zmiana tytułu dokumentu Zmiana Tytułu na B104.
-2017, standardowa skrócona forma umowy między właścicielem a architektem i B105.
-2017, standardowa krótka forma umowy między właścicielem i architektem lepiej odzwierciedla złożoność i ryzyko związane z konkretnym projektem, a nie tylko rodzaj projektu.
Na przykład zmieniono tytuł B105-2017, aby wskazać, że jest to umowa krótka, podczas gdy poprzedni tytuł.
Dla małej inwestycji komercyjnej lub mieszkaniowej.
być może zasugerował, że powinien on zostać użyty do projektu mieszkaniowego bez uwzględnienia złożoności i ryzyka.
Ktoś wykonujący prace domowe może korzystać z dokumentów B101.
-2017, B104-2017, B105-2017 lub kilku innych dokumentów, w zależności od złożoności projektu.
Objaśnienie płatności W ostateczności dokument, który najbardziej wpłynie na architektów, to B101-2017, Standardowa forma porozumienia między właścicielem i architektem.
B101.
2017 pozwala teraz stronom wskazać, czy architekt otrzyma rekompensatę w oparciu o ustaloną sumę, procent budżetu właściciela na koszt pracy lub na inne.
podstawa.
Jeśli kompensacja jest oparta na.
Procentach procentowych.
strony przypisują procentową wartość do każdej fazy podstawowych usług.
Płatności progresywne dla każdego etapu podstawowych usług oblicza się, mnożąc odsetki według ostatniego budżetu właściciela na pokrycie kosztów pracy.
Dowiedz się więcej i pobierz próbki nowych umów z właścicielami / architektami AIA na rok 2017, w tym nową wystawę projektów zrównoważonego rozwoju.
[hasła pokrewne: ile kosztuje wykopanie studni głębinowej, żebra rozdzielcze, merkury sanok ]

Powiązane tematy z artykułem: ile kosztuje wykopanie studni głębinowej merkury sanok żebra rozdzielcze