Nowoczesna architektura : Nowa propozycja Art / Studio PA w Taipei City

Dzięki uprzejmości PA Studio PA (Process-based Architecture) Studio podzieliło się z nami swoją propozycją dla Nowego Muzeum Sztuki w Tajpej, które zdobyło wyróżnienie.
Ich projekt obejmuje ogromny sześcian na miejskim placu.
Wewnętrzna przestrzeń tego zawieszonego sześcianu jest zintegrowana i nie została podzielona na określone piętra, jak zwykłe budynki.
Składa się z kilku ruchliwych galerii, w których ściany zewnętrzne są również dobrym miejscem do wyświetlania dzieł sztuki.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Niektóre z tych galerii poruszają się poziomo w lewo i w prawo, a inne poruszają się pionowo w górę iw dół.
Ruchome galerie muzeum są w stanie przekroczyć zewnętrzną ścianę budynku w czterech głównych fasadach i piątym (dachu) na swojej drodze i wejść do przestrzeni miejskiej.
Dzięki uprzejmości PA Studio Ruchome galerie tworzą dynamiczną przestrzeń wewnątrz i na zewnątrz muzeum, która zmienia się w czasie, a jej organizacja zależy od galerii.
ruchy.
Dlatego ludzie mijający budynek muzeum będą świadkami różnych fasad, a odwiedzający muzeum będą doświadczać różnych przestrzeni wewnątrz, w różnych czasach.
To przestrzenne doświadczenie ma wyjątkowy kinematograficzny i dramatyczny charakter, dotyczący dynamicznej organizacji budynków, różnych wydarzeń wewnętrznych, przestojów i ciągłych ruchów galerii.
Dzięki uprzejmości PA Studio Architect: PA Studio | Oparte na procesach Architektura Studio Lokalizacja: Nowe Tajpej Miasto, Tajwan Zespół projektowy: Jafar Bazzaz, Arash Pouresmaeil, Kamal Youssefpoor Klient: Nowy rząd w Taipei Program: Status kulturalny: Konkurs | Wyróżnienie w modelowaniu 3D: Haleh Arefi Data: 2011
[przypisy: olx limanowa, domowa stacja uzdatniania wody, merkury sanok ]

Powiązane tematy z artykułem: domowa stacja uzdatniania wody merkury sanok olx limanowa